ارتقاء لپتاپ قدیمی

« چرا باید به فکر ارتقاء لپتاپ خود باشیم »

تفاوت SSD و HDD

در درجه اول باید با نحوه کارکرد هارد HDD و حافظه SSD آشنا شوید ، Hdd مخفف کلمه Hard disk drive است و به فضای ذخیره سازی گفته میشود که بر پایه گردش یک دیسک مکانیکی اطلاعات را در خود ذخیره میکند و همه ی ما نام آن را در دنیای کامپیوتر زیاد شنیده ایم . از زمان تولید اولین هارد های HDD در حدود 60 سال گذشته ، زمانی که این هاردها ابعاد بسیار بزرگی داشت و فضای ذخیره سازی آن‌ها کمتر از 5 مگابایت بود . SSD یا solid state drive یک تکنولوژی ذخیره سازی جدیدتر ، بسیار سریع‌ و با امنیت بالاتر به نسبت HDD ها تولید شده است ، SSD دیگر هیچ قطعه مکانیکی یا قطعه محرکی ندارد و به همین دلیل صدایی هم تولید نمیکند . 

مزایای حافظه SSD

اولین مزیت طول عمر بیشتر به نسبت هارد های قدیمی به دلیل عدم به کار گیری قطعه مکانیکی در آن است ، دومین مزیت مهم این درایو ها سرعت بسیار بالاتر آن ها است که میتواند تاثیر مستقیم بر سرعت انتقال اطلاعات سیستم و بوت سریع تر آن داشته باشد ، احتمالا این جمله را شنیده‌اید که نباید زمانی که لپ تاپ روشن است آن را جا به جا کرد چرا که هارد HDD دارای دیسک‌های دوار مکانیکی است و لرزش زیاد و یا تکان شدید باعث آسیب دیدن و از دست رفتن بخشی یا همه اطلاعات موجود در هارد HDD می‌شود ، در مورد حافظه SSD اما این مشکل وجود ندارد و شما بدون مشکل می‌توانید این هاردها را در حین کار هم جابجا کنید .

ارتقا هارد لپ تاپ قدیمی ، چرا و چگونه ؟

اگر از سن لپ تاپ شما بیش از 10 سال گذشته مطمئن باشید که اطلاعات شما در خطر است و سرعت هارد شما به شدت کم شده ، بهترین راه جایگزین کردن هارد HDD با ذخیره ساز های جدید تر SSD است تا بتوانید سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات و سرعت بوت ویندوز خود را همراه با امنیت اطلاعات بالاتر تجربه کنید . برای این کار 2 روش پیش روی شما است :

1 : تعویض کامل هارد قدیمی و جایگزینی با اس اس دی

برای این کار شما نیاز به یک SSD با ظرفیت بالا برای ذخیره سازی اطلاعات دارید به عنوان مثال هارد لپتاپ شما یک ترابایت فضا دارد و شما آن را با یک SSD یک ترابایتی تعویض میکنید . و حتی میتوان از HDD قدیمی به عنوان هارد اکسترنال هم استفاده کرد .

2 : استفاده هم زمان از هارد قدیمی و اس اس دی 

مزایای استفاده از این روش تجربه سرعت بالاتر با هزینه کمتر است . در این روش هارد قدیمی در جای خود باقی میماند و اس اس دی جدید با ظرفیت کمتر در قسمت دی وی دی رایتر لپ تاپ (درایو نوری) جای گذاری میشود ، حالا شما ویندوز را بر روی درایو جدید نصب میکنید و حالا هم سرعت بالاتری دارید و هزینه کمتری هم پرداخت کرده اید . 

شاید این سوال را داشته باشید که سرنوشت درایو نوری لپ تاپ چه میشود ؟ حتی این قطعه را میتوانید با قاب مخصوص به عنوان دی وی دی رایتر اکسترنال استفاده کنید .

در پژواک رایانه جای گذاری هارد قدیمی با حافظه SSD رایگان است و شما فقط هزینه قطعات را پرداخت میکنید

همانطور که گفته شد در صورتی که SSD خود را از فروشگاه اینترنتی پژواک رایانه خریداری کرده باشید شما هزینه ای بابت تعویض هارد خود پرداخت نمیکنید . شما میتوانید در صورت امکان رم لپ تاپ خود را با قیمت مناسب افزایش داده و یا دستگاه خود را به صورت کامل سرویس کنید . لیست خدمات قابل سفارش را میتوانید در این بخش مشاهده کرده و در صورت نیاز با مشاوران پژواک رایانه در تماس باشید 

اگر نگران نرم افزار ها و ویندوز خود هستید امکان انتقال ویندوز و نرم افزار های نصب شده شما به حافظه اس اس دی جدید امکان پذیر است

رایگان
  • تعویض هارد لپ تاپ
  • نصب ویندوز و درایور
  • سرویس کامل دستگاه
هزار تومان 400
  • تعویض هارد لپ تاپ
  • نصب ویندوز و درایور
  • سرویس کامل دستگاه
به صرفه
هزار تومان 999
  • تعویض هارد لپ تاپ
  • نصب ویندوز و درایور
  • سرویس کامل دستگاه
ویژه

جهت مشاوره و دریافت خدمات با شماره 88909956-021 تماس بگیرید 

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!